Bosch Çamaşır Makinesi F16 Hatası

Bosch çamaşır makinelerinin neredeyse tamamı denilecek şekilde büyük bir çoğunluğunda kapak sisteminin otomatik olarak kilitlenmesine odaklı bir şekilde donatılmıştır. Bu donanım özelliğinin sebebi de kullanıcının güvenli bir şekilde çamaşır makinesini kullanması içindir.

Bosch makinelerinde meydana gelen Bosch çamaşır makinesi f16 hatası internette en çok sorulan arıza kodlarından birisidir. Ekran panelinde meydana gelen bu hata kodu, kapının güvenli bir şekilde kapanmadığını göstermektedir. Hata kodunun ekranda yanması ile sistemde bir arıza olduğunu anlayınca çamaşır makinenizi sistemden (fişten) ayırıp 20 dakikadan fazla beklemeniz gerekmektedir. Bu süre sonunda makinenizi tekrar açın ve bu durum düzelmezse bir sonraki işlemi uygulayabilirsiniz.

Kapağınızdan bir tık sesi duyana kadar kapıya daha kuvvetli basmanız gerekmektedir. Bu işlem sonucunda da olmazsa kilidin kapağını ve deliğini kontrol ederek bir şeyin kapağın kapanmasını önleyip önlemediğini ya da kilit deliğinin tıkanıp tıkanmadığını anlayabilirsiniz. Eğer bu yöntemlerin sonucunda da hala arıza devam ediyorsa Bosch çamaşır makinesi f16 hatası gidermek için teknik destek almanız önerilmektedir.

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul İstanbul Baymak Servisi İstanbul Demirdöküm Servisi Kombi Arızaları Beyaz Eşya Arızaları Beko Servis