Bosch Çamaşır Makinesi F21 Hatası

Bosch çamaşır makineleri markanın da uzun yıllardır varlığını sürdürmesinden ötürü kullanıcıların uzun yıllar boyunca kullandığı ve kullanırken de oldukça memnun kaldıkları beyaz eşyalardan bir tanesidir.

Çamaşır makineleri evlerimizin vazgeçilmezi olduğu gibi en fazla kullanılan beyaz eşya oldukları için zamanla oldukça fazla arızaları oluşup kullanıcılar tarafından da bu arızaların çözümü internette bol bol sorulmaktadır.

Bosch Çamaşır Makinesi F21 Hatası

Çözümü aranan bu arıza kodları arasından en fazla sorulan bosch çamaşır makinesi f21 hatası oluşmasının birkaç sebebi bulunmaktadır. Bosch çamaşır makineniz F21 arıza kodu veriyorsa cihazınızın motoru çalışmıyor anlamına gelmektedir.

Bu durumda yeni bir motor takılması gerekmektedir. Fakat tüm bunlardan önce motorun detaylı olarak incelenmesi ve tamir edilecek bir problem varsa teknik destek alarak sorunun çözülmesi gerekmektedir.

Eğer problem ya da arıza çözülemeyecek gibi ise motorun değişmesi önerilir. Fakat motor değiştirildikten sonra yine aynı arızayı veriyorsa cihaz kart üzerinde ki motor rolesi ve motor kablo bağlantıları kontrol edilmelidir.

Bağlantılar kontrol edilirken ölçü aleti kullanılmadır. El yordamı ile bu tarz arızaların tespiti mümkün olmadığı için teknik destek alınması önerilmektedir.

Yorum yapın

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul İstanbul Baymak Servisi İstanbul Demirdöküm Servisi Kombi Arızaları Beyaz Eşya Arızaları Beko Servis