Bosch Bulaşık Makinesi Çalışırken Duruyor

Bosch bulaşık makinesi teknolojik ilerlemeye uyum sağlayan birçok yeni model geliştirdi. Bu modeller tasarım açısından olduğu kadar fonksiyon açısından da birçok yeni özellik getirdi. Bu özellikler beraberinde farklı birçok sorunu da beraberinde getirdi. Son zamanlarda bulaşık makinelerinde görülen çalışırken birden durması da bu sorunlardan bir tanesi.

Bosch bulaşık makinelerinin çalışırken birden durmasının görülen en yaygın sebebi makinenin çalışırken voltaj dalgalanması, elektriklerin gidip gelmesi gibi elektrik bağlantısı ile ilgili sorunlardır. Bu durum bulaşık makinelerinin motorunu korumakla ilgili bir önlem aslında. Bulaşık makinesinin motorunun elektrik akımlarından etkilenmemesi için sigorta ile aynı prensipte çalışan termik adında bir cihaz bulunur. Bu cihazın işlevi elektrik akımı ile ilgili bir sorun olduğunda motora giden elektriği keserek motorun bundan etkilenmemesini sağlamaktır. Bosch modellerine göre ortalama 20 dakikaya kadar elektrik akışını sağlamaz. 20 dakika sonra çalıştırdığınızda yıkama programına devam eder.

Bulaşık makinelerinin çalışırken durmasının bir diğer nedeni de tahliye aksamında bir sorun olmasıdır. Bulaşık makinesi içinde ki suyu boşaltamadığında yıkama ya da durulama işlemine devam edemez ve durur. Bu durumda da bir hata kodu verir. Tahliye pompası, hortumu ve filtresini inceleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Bulaşık makinesinin hiçbir sebep yokken birden durması makine içerisindeki elektrik bağlantılarında ki sorunlardan da kaynaklanabilir. Bunun için sizin yapabileceğiniz bir şey olmadığından teknik servisi aramak mantıklı olabilir.

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul İstanbul Baymak Servisi İstanbul Demirdöküm Servisi Kombi Arızaları Beyaz Eşya Arızaları Beko Servis