Bosch Çamaşır Makinesi Deterjan Gözünden Su Akıtıyor

Markasından bağımsız olarak çamaşır makinelerinin deterjan gözünden su akıtması durumu sık karşılaşılan durumlardan biridir. Her ne kadar Bosch, diğer markalara göre bu açıdan bir adım daha iyi olsa da Bosch çamaşır makinelerinde de aynı durum görülebilir.

Peki, Bosch çamaşır makinelerinin deterjan gözünden su akıtmasının nedeni ne olabilir?

Bosch çamaşır makinelerinin deterjan gözünden su akıtmasının en büyük nedenleri genellikle kullanıcı hatalarından kaynaklanır. Kullanılan deterjanların kalitesiz olması bu duruma en fazla sebep olan nedenlerden biri. Kalitesiz deterjanlar suda tam çözülmediği için kuruyup deterjan gözünde tıkanıklığa neden olabiliyor. Deterjan gözünde bir tıkanıklık olması suyun deterjan gözünden akmasına neden olabiliyor.

Çamaşır makinelerinin deterjanı alabilmesi için deterjan gözüne su fışkırtarak makineye akmasını sağlayan bir sistem gerekir. Suyun fışkırtmasını sağlayan hortum ya da uç kısmının kireçlenmeden dolayı tıkanması da suyun yeterince tazyikli çıkmamasına neden olabilir. Bu da çoğunlukla su şebekesinin ne kadar kireçli olduğu ile ilgili bir durumdur. Bu kireçlenmeyi önlemek için kireç çözücü kullanabilirsiniz.

Çamaşır makinelerinin deterjan gözünden su akıtmasının bir diğer nedeni de gereğinden fazla deterjan kullanmak ya da yanlış gözlere yanlış deterjan türlerini koymak olabilir. Gereğinden fazla deterjan koyduğunuzda deterjan suda çözülmez ve boruyu tıkayarak suyun deterjan gözünden çıkmasına neden olur. Bu nedenle deterjanları kaliteli, kararında ve doğru gözlere koymak önemlidir.

“Bosch Çamaşır Makinesi Deterjan Gözünden Su Akıtıyor” üzerine bir yorum

  1. Hanım yıllarca sirke ile doldurmuş ee haliyle içindeki asitten dolayı da deterjan kutusu patlamış bir yerden sonra. Servisi çağırdık yenisi ile değiştirdi. Bundan sonra da bi daha sirke koymayacağız.

    Yanıtla

Yorum yapın

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul İstanbul Baymak Servisi İstanbul Demirdöküm Servisi Kombi Arızaları Beyaz Eşya Arızaları Beko Servis