Bosch Bulaşık Makinesi E 01 Hatası

Her beyaz/elektronik eşya kendini korumak ve arızalı ya da beklenmedik bir şekilde çalışması durumunda uyarı vermek amacı ile kendini teşhis amaçlı ekranlarında hata/arıza kodları vermektedir. Bosch bulaşık makinelerinde ise en yaygın görülen hata kodlarından bir tanesi de Bosch bulaşık makinesi E 01 hatası olarak bilinmektedir.

Bu hata kodu kendi kendine diagnoz sisteminin yani, kolayca tamir edilebilmesi mümkün olan kırılmış bir ısıtma elemanının size bildirme yoludur. Bu hata kodu cihazdaki suyun ısınamayacağını veya ekipmanın durduğunu ve yıkama döngüsünün çalıştırılamayacağını anlatmaktadır. Bu ekipman; kontaklar yanıp cihaz, programın çalıştırılması hakkında tahtadan bir sinyal alamadığı zaman bosch bulaşık makinesi e 01 hatası meydana getirir.

Bunun yanında ısıtıcının yanması, suyun sertliği nedeni ile kalsifikasyon yani kireçlenme oluştuğunda da meydana gelir. Bu arıza kodu ile karşılaştığınızda ısıtıcınızı kontrol etmelisiniz. Yıkayıcıyı fişten 10-15 dk kadar çekip cihazı daha sonra çalıştırarak kontrol edin eğer hala hatayı gösteriyorsa ısıtıcıyı kontrol etmelisiniz. Bu ekipman tek parçadan meydana geldiği için bir araya getirmesi oldukça zordur. Bu nedenle teknik bir destek almanız önerilmektedir.

Yorum yapın

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul İstanbul Baymak Servisi İstanbul Demirdöküm Servisi Kombi Arızaları Beyaz Eşya Arızaları Beko Servis