Bosch Bulaşık Makinesi E15 Hatası

Bosch markasına ait beyaz eşyalardan birçok kullanıcı oldukça memnun olduğu gibi uzun kullanımlar sonucu seneler içerisinde birçok hata kodu ile de karşılaşabilmektedirler. O hata kodlarından bir tanesi ise bosch bulaşık makinesi e15 hatası olarak bilinmektedir.

Bu hata kodunu bulaşık makineniz gösterdiğinde, bulaşık makineninizin tabanında su bulunduğunu anlamanız gerekmektedir. Bu su birikintisi bulaşık makinenizin sürekli olarak suyu pompalamasına ve makineyi kapatmasına neden olmaktadır.

Bu korumaya aqua-stop sızıntısı koruması olarak adlandırılır ve böyle durumlarda koruma mekanizması çalışarak makinenizi riskten korumaktadır. Bu durum suyun makine tepsisine girdiği veya şamandıranın sıkıştığı anlamına gelmektedir. Bu akışının nedeni, sızıntı sensörünün arızalanması, drenaj sisteminin tıkanması, nozulların yıpranmış veya zayıf bir basınçlandırmaya sahip olması ya da su fıskiyesinde kusur olduğunu göstermektedir.

Bosch Bulaşık makinesi E15 Hatası düzeltilebilmesi için bazen sadece makineyi hareket ettirmek ya da cihazı eğerek tepesinden suyu boşaltmak ve kurutmaya bırakmanız yeterli olabilmektedir. Tüm bu işlemleri cihazı elektrik şebesinden ayırarak yapmanız ve arıza hala devam ediyorsa teknik destek almanız önerilmektedir.

Yorum yapın

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul İstanbul Baymak Servisi İstanbul Demirdöküm Servisi Kombi Arızaları Beyaz Eşya Arızaları Beko Servis