Bosch Bulaşık Makinesi E24 Hatası

Bosch markasına ait bulaşık makineleri uzun yıllardır herkesin memnuniyetle kullandığı bulaşık makinelerindendir. Hali ile kullanıcılar arasında da internette en fazla sorulan sorulardan birisi Bosch bulaşık makinesi hata kodlarıdır. Bu hata kodları arasından en çok sorulanı ise Bosch bulaşık makinesi E24 hatası olarak bilinmektedir.

Eğer bulaşık makineniz bu hata kodunu veriyor ise bu hata kodu bulaşık makinenizin su boşaltamaması ile ilgili bir sorundur. Bosch markasına ait bulaşık makinelerinde su boşaltma ile ilgili sorunun sebepleri birkaç tanedir. Bunlar, su giderinin tıkanmış olabilmesi, pompa motorunun arızalanması ya da tıkanması gibi sorunlar olabilir. Bu sorunların yanında az da olsa sorun elektronik karttan da kaynaklanabilmektedir.

Bosch bulaşık makinesi e24 hatası giderimi için öncelikle olarak su giderinin kontrol edilip tıkanmışsa temizlenmesi gerekmektedir. Cihazın orta kısmında bulunan filtreyi çıkartıp parça kalmış mı diye kontrol edilmelidir. Eğer bu işlemler sonucunda hala problem devam ediyorsa da bir teknik destek alınarak problemin çözümü için daha profesyonel bir müdahale gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul İstanbul Baymak Servisi İstanbul Demirdöküm Servisi Kombi Arızaları Beyaz Eşya Arızaları Beko Servis