Bosch Çamaşır Makinesi E17 Hatası

Bosch çamaşır makinesi E17 hatası kendini teşhis sistemini kullanarak ekran üzerinde E17 hatası görüntülerse arıza yıkayıcı açtığınız ve programı başlattığınız halde çevirme sesini duyamadığınız anlamına gelmektedir. Bu hata sadece elektronik modellerde meydana gelmektedir.

Bu hata kodu deponun doldurulma zamanının aşıldığı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda hem yıkama döngüsünün başında hem de durulama modundan önce Bosch çamaşır makinesi E17 hatası görüntülenebilmektedir. Bu hata kodu şu durumlarda ortaya çıkmaktadır:

  • Teslimat tapası bloke olduğunda bu hata kodu ile karşılaşabilmektedir. Yani sonuç olarak su ya tankın içine girmez ya da kafa çok küçüktür demektir. Vananın tamamının sökülerek kontrol edilmesi gereklidir. Eğer hata sıfırlandıysa sebep bulunmuş demektir.

  • Filtre tıkalı ya da su kaynağı hortumundan kaynaklı sıkıntı olabilir. Filtre ağlarını makineden ayırıp yıkamanız gerekmektedir.

  • Diğer bir problem de elektronik kontrol edici hatasıdır. Bunun için 20 dk boyunca makinenizi enerjiden kesip baştan başlamanız gerekmektedir. Eğer bunlara rağmen problem hala devam ediyorsa daha fazla müdahalede bulunmadan teknik destek almanız önerilmektedir.

Yorum yapın

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul İstanbul Baymak Servisi İstanbul Demirdöküm Servisi Kombi Arızaları Beyaz Eşya Arızaları Beko Servis