Bosch Çamaşır Makinesi E18 Hatası

Bosch çamaşır makinesi E18 hatası Bosch çamaşır makinelerinin Logixxx adlı modellerinde karşılaşılan hata kodlarından birisidir. Bu hata kodu bu modellerde çamaşır makinenizin su boşaltması ile alakalı bir sorun olduğu anlamına gelir. Çamaşır makinenizin bu hatayı vermesinin birkaç sebebi olabilir. Öncelikle pompanın motoruna bozuk para, tel, düğme gibi parçalar kaçtığı zaman pompa motoru tıkanabilir.

Haricinde pompa motorunun, anakartın arızalı olması ya da kazan ile pompa motorunun arasındaki gırtlak hortum adını alan parçanın içerisinde bulunan topun kireçlenerek tıkanmış da olması Bosch çamaşır makinesi e18 hatası ile karşılaşmanıza sebep olabilir. Öncelikle pompa motorunun kapağı açılarak temizlenmelidir. Boşaltma programı başlandığında pompa motorundan ses gelmiyor ise diğer tüm işlemler için destek alınmalıdır.

eknik destek alınca dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de öncelikle pompa motoru daha sonra ise anakarttır. Bahsedilen top kısmı kireçlendi ise değiştirilmeli, düşük ihtimalle pervane kanatları kırıldı ise de tamirinin sağlanması gerekmektedir. Tüm bu sebepten ötürü kullanıcıların bu gibi durumlarda teknik destek alması önerilmektedir.

Yorum yapın

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul İstanbul Baymak Servisi İstanbul Demirdöküm Servisi Kombi Arızaları Beyaz Eşya Arızaları Beko Servis