Bosch Bulaşık Makinesi E25 Hatası

Bosch bulaşık makinesi e25 hatası bulaşık makinenizin içerisindeki pompanın içerisindeki yabancı cisimler tarafından engellendiğini ya da pompa kapağının doğru takılmadığını göstermektedir. Bu arızanın giderilmesi için bulaşık makinenizin pompasını temizlemeniz gerekmektedir.

Pompayı temizlemek için bulaşık makinenin elektriğini kesmeniz gerekir. Daha sonra ise bulaşık ve filtreler için sepeti çıkartın ve pompanın beyaz kapağını kaldırın. Bunun için çay kaşığı kullanarak kapağı dilden tutmanız ve kaldırmanız gerekebilir. Tamamen çıkardıktan sonra ise pervaneyi tamamen tıkayabilecek yabancı cisimlerin varlığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

Eğer yabancı cisimler varsa çıkartıp daha sonra yerine oturana kadar kapağı takabilirsiniz, filtreler ile sepetleri de tekrar cihaza yerleştirdikten sonra sistemi tekrar başlatmayı deneyebilirsiniz. 15-20 dakika sonra ise elektrikten ayrı olan makinenizi tekrar birleştirip cihazı açıp kontrol edebilirsiniz.

Eğer yine hata görünüyor ise makineyi durulama moduna getirip kod yandıktan sonra döndürme düğmesine basılı tutun ve makinenizi kapatarak fişten çekin. Açıldıktan sonra Bosch bulaşık makinesi e 25 hata kodunu veriyorsa teknik bir destek almanız önerilmektedir.

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul İstanbul Baymak Servisi İstanbul Demirdöküm Servisi Kombi Arızaları Beyaz Eşya Arızaları Beko Servis