Bosch Çamaşır Makinesi F17 Hatası

Bosch çamaşır makinelerinde en fazla karşılaşılan sorunlardan birisi de Bosch çamaşır makinesi F17 hatası olduğu bilinmektedir. Bu arıza kodu ile karşılaştığınızda çamaşır makinenizin su almaması ile alakalı sorun yaşadığını bilmeniz gerekmektedir. Yani bu arıza kodu çamaşır makinenize su girişi olmadığı anlamına gelmektedir.

Bu problemin birkaç sebebi vardır. Bu sebeplerden birisi de su hortumdaki filtrelerin tıkanması ya da su giriş valfindeki filtrelerin tıkanması anlamına gelirken diğer sebebi de direkt su giriş valfinin ya da anakartın arızalanması olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kullanıcıların sıra ile şu işlemleri yapması gerekmektedir:

Öncelikle su giriş hortumunuzu cihazın arkasındaki kısımdan söküp hortumun ucunda yer alan filtresini temizlemesiniz.

Daha sonra ise hortumun takılı olduğu makine üzerinde yer alan kısım kontrol edilerek kireçlenmenin olup olmadığına bakılmalıdır.

Eğer kireçlenme mevcutsa bu sebeple arıza yapmış olabilir. Eğer yoksa bunun haricinde oluşan arızalar için kullanıcıların yapabileceği bir şey yoktur çünkü su alma ventili ya da elektronik kartta arıza meydana gelmesi sebebi ile Bosch çamaşır makinesi f17 hatası vermiş olabilir. Sorunun çözülmesi için teknik destek alınması önerilmektedir.

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul İstanbul Baymak Servisi İstanbul Demirdöküm Servisi Kombi Arızaları Beyaz Eşya Arızaları Beko Servis