Bosch Çamaşır Makinesi F18 Hatası

Bosch çamaşır makinesi F18 hatası Bosch marka çamaşır makinelerinde sıkça karşılaşılan hata kodlarından bir tanesidir. Çamaşır makineniz bu hatayı verdiğinde çamaşır makinenizin su boşaltamama problemi ile karşı karşıya olduğunu anlamanız gerekmektedir.

Bosch çamaşır makinenizin bu hatayı vermesinin birkaç sebebi vardır: onlardan birisi, pompa motoruna kaçan, tel parça, madeni para ya da düğme gibi parçalardan dolayı pompa motoru tıkanmış olabilir. Bu parçalar motoru tıkayabileceği gibi pompa motorunda ya da anakartında meydana gelen arıza sebebi ile kazan ile pompa motoru arasında bulunan ve gırtlak hortum adını alan parçanın da içerisinde bulunan topun kireçlenmesinden ötürü tıkanmış olabilir.

Bu durumlarda pompa motorunun kapağı açılmalı ve temizlenmelidir. Eğer boşaltma programı start verdiğinde makine motorundan ses gelmiyor ise daha fazla müdahalede bulunulmadan teknik destek alınması gerekmektedir. Teknik destekte ise öncelikle pompa motoruna daha sonra ise anakarta bakılması ve bu işlemlerden sonra hala ses gelip boşaltma işlemi gerçekleşmiyor ise kazan grubundan pompa motoruna uzanan kısımdaki top kontrol edilip kireçlendi ise değişimi sağlanmalıdır.

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul İstanbul Baymak Servisi İstanbul Demirdöküm Servisi Kombi Arızaları Beyaz Eşya Arızaları Beko Servis