Bosch Çamaşır Makinesi CL Hatası

Çamaşır makineleri ev hanımlarının vazgeçilmezi olduğu gibi aynı zamanda neredeyse her gün kullanıldığı için beraberinde birden fazla arıza kodunun da oluştuğu beyaz eşyalardan bir tanesidir. Ev hanımlarının rutinlerinden birisi de çamaşırları yıkanırken ev işlerini halletmek olduğu için bu esnada evde küçük yaşta çocuk varsa onlar beyaz eşyaları kurcalamayı çok sevdikleri için her makinenin kendisini ve aynı zamanda onları koruma mekanizması kendinden yüklüdür.

Bosch markalarına ait Bosch çamaşır makinesi cl hatası da bu mekanizmaya sahip makinelerin verdiği hatalardan birisidir. Bosch çamaşır makinelerinizde cl hata kodu ile karşılaşıyorsanız bu, çamaşır makinenizin kendisini çocuk kilidi moduna aldığı anlamına gelmektedir. Çamaşır makinenizin bu hatayı vermesini iki tane sebebi olabilir.

Birincisi çocuğunuz yanlışlıkla ya da tuşlara bilerek basması ile Çocuk kilidini yani children lock modunu çalıştırmıştır. Ya da elektronik kart kilitlenerek arızaya geçmiş olması çok yüksek ihtimaldir. Bu kilidi kaldırmak için ürünün kullanım kılavuzundan yardım alabilirsiniz.

Genellikle açma kapama tuşuna uzun süre (5-6 saniye) basılı tuttuğunuzda bu kilit kalkmış olabilir. Eğer elektronik kartta arıza meydana gelmişse bu işlemden sonra da bu mod kaldırılmaz ve bu yüzden teknik destek almanız önerilmektedir.

Yorum yapın

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul İstanbul Baymak Servisi İstanbul Demirdöküm Servisi Kombi Arızaları Beyaz Eşya Arızaları Beko Servis