Bosch Çamaşır Makinesi Islak Çıkarıyor

Bosch çamaşır makinelerinde istenmeyen sorunların başında gelen çamaşırların ıslak çıkarılması problemi, sıkma aşamasında yaşanan problem dolayısıyla görülür. Çamaşır makinesinin ıslak çıkardığı çamaşırlar, küflenme ve koku sorunu oluşturabilirler. Bosch çamaşır makinelerinde ıslak çıkarma sorununa sebep olan sorunlar:

Sıkma rölesinde arıza

Yıkama motorunda arıza

Su boşaltma pompasında arıza

Programın sıkmaya geçmemesi olarak sıralanır

Bosch çamaşır makinesi ıslak çıkarıyor sorunu sürekli olarak tekrar ettiğinde can sıkıcı sorunları beraberinde getirebilmektedirler. Çamaşır makinesi kullanıcılarının ıslak çıkarma sorununa yönelik olarak yapmaları gereken işlem adımları aşağıdaki şekilde takip edilmelidir.

1. Sıkma rölesinin kontrol edilmesi, arızalıysa değiştirilmesi

2. Programın belirli süre sonunda sıkmaya geçmemesi durumu için elektronik kartın değiştirilmesi

Bosch çamaşır makinesinin çamaşırları ıslak çıkarmasının nedenleri değişkenlik gösterdiği gibi çözümlerde de farklı yaklaşımların uygulanması gerekir. Genel itibariyle parça değişimine gerek kalmıyor olsa da, nadiren teknik sorunlar kaynağına da sahip olabilir.

“Bosch Çamaşır Makinesi Islak Çıkarıyor” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul İstanbul Baymak Servisi İstanbul Demirdöküm Servisi Kombi Arızaları Beyaz Eşya Arızaları Beko Servis