Bosch Çamaşır Makinesi E29 Arızası

Bosch çamaşır makinenizin e29 hatası vermesi sizi çok zor durumlara düşürmeyecektir. Eğer Bosch marka bir çamaşır makinesine sahipseniz makinenin arızaları sizi çok fazla üzmeyecektir. E29 hatasını da kolayca çözebilirsiniz. Ekranda bu yazıyı görürseniz yapmanız gerekenleri bir bir listeleyeceğiz.

Sorunla karşılaştığınızda ilk önce bakmanız gereken şey çamaşır makinesinin kapağının iyice kapalı olduğundan emin olun. Bazı durumlarda kapı dillerinin hassasiyeti azalıyor. Bu sebeple kapısı kapansa bile kapalı olarak görmüyor. Eğer iyice kapattığınızdan eminseniz dil bozuk olabilir.

Eğer sıkıntının buradan kaynaklanmadığını anladıysanız ikincil çözüme geçiniz. Kapı emniyetiniz arızalı olabilir. Kapı emniyeti makine çalıştıktan sonra kapağın açılmamasını sağlar. Bu sistemin bozulduğu durumlarda teknik serviste yardım istemek gerekecektir.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ ARAYIN
444 78 56

Eğer bunlardan hiç biri değil ise su kesintisi yaşıyor olabilirsiniz. Makineye bağlı musluklardan su gelip gelmediğini kontrol edin. Cihazın su alamaması da bu arızayı vermesine sebep olacaktır. Tekrar su geldiğinde sorun çözülecektir. Musluktan su geliyor ise bu suyun iç kısma iletilmesinde sıkıntı yaşanıyor olabilir. Musluktan gelen hortumun alete girdiği kısımda musluk filtresi bulunmaktadır. Filtrenin tıkalı olmasından dolayı sıvı geçişi sağlanmamaktadır. Filtrenin temizliği ile aleti çalıştırabilirsiniz.

Yaşadığınız sıkıntıyı bu noktaya kadar çözemediyseniz geriye tek bir ihtimal kalıyor. Bosch çamaşır makinesinin kazanına sıkışmış olan bir şeyler olabilir. Bu bazen bir çakmak bazen de kıyafet olabiliyor.

“Bosch Çamaşır Makinesi E29 Arızası” üzerine bir yorum

Yorum yapın

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul İstanbul Baymak Servisi İstanbul Demirdöküm Servisi Kombi Arızaları Beyaz Eşya Arızaları Beko Servis