Bosch Kombi E9 Arızası Nasıl Çözülür

Bosch markasına ait yaşamı kolaylaştıran beyaz eşyaları kullanıcılar tarafından kullanımından oldukça memnun olunan beyaz eşyalar olarak bilinmektedir. Bunların içerisinde Bosch kombi de yaz-kış sürekli kullanıldığı için oldukça yaygın ve belli başlı görülen arızaları bulunmaktadır. Bu arızalar arasında kullanıcıların en fazla sorduğu Bosch kombi e9 arızası nasıl çözülür sorusunun cevabı oldukça basit ve pratiktir.

Bu arıza genel olarak modellerde düşük su basıncı olarak bilindiği gibi bazı modellerde aşırı ısınma sorunu olarak da karşımıza çıkabilmektedir. Bosch kombi kullanıcıları bu arıza ile karşılaşmaları durumunda cihazdaki bar değerinin ne olduğunu kontrol etmelidir. Genel modellerinde basınç göstergesi panel üzerindeki yuvarlak göstergededir. Bu gösterge eğer sıfıra yakın ise cihaza su basmanız gerekmektedir.

Bosch kombilerde su doldurma yeri kalorifer tesisat gidiş suyu ile sıcak su çıkış bağlantısındaki arada bulunmaktadır. Buradan musluğu sola çevirerek cihazdan su sesi geldiğini duymanız gerekmektedir. Bu işlemi paneldeki bar saatinde değer 1-2 bar arasına gelene kadar işlemi yapmaya devam etmeniz gerekmektedir. Daha sonra tam olarak kapattığınızdan emin olduktan sonra bosch kombi e9 arızası nasıl çözülür probleminize cevap bulmuş olacaksınız.

SERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis İstanbul Altus Servis İstanbul İstanbul Baymak Servisi İstanbul Demirdöküm Servisi Kombi Arızaları Beyaz Eşya Arızaları Beko Servis